Наміри Німеччини відмовитися від біодизеля з с.-г. культур посилюють тиск на ціни на ріпак

Редакція GrowHow.in.ua   2023-01-23
Трейдери в ЄС активно продають ф’ючерси на ріпак (канолу). Як повідомили GrowHow аналітики GrainTrade, активність на ринку посилалась на новинах про наміри Німеччини відмовитися від біопалива із сільськогосподарських культур.

З цього року Німеччина заборонила використання пальмової олії у виробництві біопалива. Також країна має наміри до 2030 року відмовитися від біопалива на рослинній основі через високі витрат та нестабільні поставки через війну росії проти України. Також відмову пояснюють спробою виконати цільові показники викидів парникових газів, встановлені урядом країни. Останнє, на думку експертів, виглядає нелогічно, адже біопаливо запроваджувалося задля скорочення обсягів використання викопного палива, щоб уповільнити кліматичні зміни.

Німеччина пропонує не поетапну відмову від біопалива в принципі, а використання альтернативної сировини. Зокрема йдеться про відпрацьовану кулінарну олію, відходи та тваринні жири. Однак ця пропозиція ще не внесена до парламенту країни, тому навіть у випадку її погодження для реалізації знадобиться деякий час.

На новинах з Німеччини лютневі ф’ючерси на ріпак на біржі в Парижі з початку тижня впали на 5,6% — до €536,75/т або $581/т. Таким чином за місяць ціна знизилась на 3,7%, за рік — на 9%.

Читайте також: Держенергоефективності завершило розробку реєстру гарантій походження біометану

Березневі ф’ючерси на канолу на біржі у Вінніпезі за тиждень впали на 1,6% — до 827 CAD/т або $614/т (-4,6% за два тижні), що відповідає рівню минулого року. Їх підтримує попит на ріпакову олію від виробників біодизелю у США.

В Україні ціни попиту на ріпак також падають, і впродовж січня на DAP — Польща, Чехія та Німеччина — вони опустилися на €60-80/т — до €490-530/т.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram