Повномасштабне російське військове вторгнення в Україну вплинуло на усі сфери життя. Зокрема аграрний сектор зазнає чималих втрат і збитків, але попри все продовжує працювати. У Насіннєвій асоціації України розповіли про основний виклик українських агарних організацій на сьогодні.
Знищуючи сільськогосподарську техніку та інфраструктуру, окупанти зривають посівну і ставлять під загрозу міжнародну продовольчу безпеку. Також російські військові крадуть українське зерно, насіння та інше продовольство, що створює великі проблеми сільському господарству.
— До початку повномасштабного вторгнення в Україну експорт української продукції був однією із основ надходження до державного бюджету. Якщо раніше за місяць Україна продавала 5 млн тонн, то в березні-квітні цей коефіцієнт всього 0,5-0,6 млн тонн. Тож уряд, підприємці та аграрні організації спільно працюють над налагодженням процесу експорту. На жаль, відновити поставку до довоєнного рівня поки нереально, але за результат 1,5-2 млн тонн ми активно боремося, — розповіла виконавча директорка Насіннєвої асоціації України Сюзана Григоренко.
Вона зазначила, що будь-які зупинки поставок не тільки шкодять репутації українського аграрного бізнесу, а й стають причиною замороження співпраці з іноземними клієнтами. Тому головним завданням агарних асоціацій сьогодні є налагодження міжнародних поставок.
Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram






