Цього літа ймовірне продовження рейдерства, як у тих самих підприємствах, котрі постраждали ще минулого літа, так і на інших. Зокрема, на території п’яти областей України активно діють рейдерські угрупування, які зацікавлені у присвоєнні чужого бізнесу, розповіла керівник ГО «Бізнес-Варта» Ольга Матвіїва в інтерв’ю AgroPolit.com.



— На території України є декілька груп, зацікавлених у присвоєнні чужого бізнесу.  Одні працюють виключно під збільшення банку землі та заволодіння чужим урожаєм; інші, котрі колись відзначилися у схемах заволодіння низкою олійних заводів продовжують і надалі  відбирати чуже майно і корпоративні права, — розповіла керівник громадського об’єднання.

За її словами найбільше від рейдерства потерпають Дніпропетровська, Кіровоградська, Миколаївська, Херсонська та  Одеська області.  При цьому в групах захоплень у цих регіонах нерідко діють одні й ті ж люди

— Часто, слідчі не працюють так, як необхідно, власної ініціативи не проявляють. Процес рушив лише після того, як наші адвокати активно зайнялися деякими справами. Ми заручилися підтримкою депутатів різних фракцій, відправили низку звернень. Велику роль зіграли журналісти з висвітленням подій та розслідуваннями. До прикладу в Херсонській області потрібна посилена увагу СБУ. Якщо вони не бачать, то ми покажемо, хто порушує там спокій, та якими методами, —  розповіла про власний досвід Ольга Матвіїва.


Вона додала, що не зважаючи на всі заяви української влади,  рівень рейдерства в Україні не зменшився, адже, в першу чергу, не усунено всі можливості для рейдерства та досі присутні недоліки в законодавстві.

— Забрати підприємство можна за один день: підробити документи, внести їх у реєстр. Для цього і всі карти  в руки: у рейдерів скрізь свої люди, кругова порука. Щоби відстояти та відновити порушене право власника потрібні роки!, — зазначає керівник ГО «Бізнес-Варта».

Вона зауважила, що своєрідним щепленням від рейдерства може бути вироблення послідовних інструкцій для застосування правоохоронцями та постраждалими від «атаки».

— Потрібні критерії оцінки «рейдерської атаки» та сувора відповідальність дотичних до механізмів захоплення посадовців. Потрібен, як варіант, особливий порядок розгляду таких справ у судах, обов’язкові обмежувальні та забезпечувальні заходи. Хоча б на тимчасовий період.  Хто за ним стоїть і сприяє — ми й так бачимо, і вже тоді варто обирати правильне лікування, чи навіть «ампутацію», а саме — звільнити з керівних посад ключових осіб, або й посадити, — резюмувала експерт.