Нафтові котирування почали зростати вперше з середини липня. Як повідомляють в Електронній зерновій біржі України, з початку цього тижня вони виросли одразу на 8%. Це підтримало ціни на сою, кукурудзу та канолу.

Так, жовтневі ф’ючерси на нафту марки Brent на біржі в Лондоні з понеділка виросли на 8% до $70,67/барель. На нафту марки WTI на біржі в Нью-Йорку на 7,8%, до $67,1/барель.

Причиною такого зростання називають активне переведення активів трейдерів у ліквідні товари нафту та акції, а також те, що трейдери почали продавати долари. Останнє відбувається на фоні очікування виступу голови ФРС Джерома Пауелла, який може оголосити про завершення політики “друку грошей”.

NB: Щомісячний друк $120 млрд став додатковою причиною зростання інфляції у США.

Листопадові ф’ючерси на сою з понеділка виросли на 3% до $489,1/т. На 6,3% зросли і грудневі ф’ючерси на соєву олію до $1324/т.

Експерти зазначають, що додатково ринок підтримали дані про погіршення стану посівів сої та кукурудзи у США. Станом на 22 серпня кількість посівів сої в доброму або відмінному стані зменшилася на 1%, а кукурудзи на 2%.

Листопадові ф’ючерси на канолу за два дні майже відіграли падіння минулого тижня та подорожчали на 3,6% до $710,8/т. Слідом за цим виросли листопадові ф’ючерси на ріпак на біржі в Парижі на €14,25/т, майже відігравши таким чином падіння минулого тижня.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram