На Вінниччині, у Теплицькому районі, фермер Олексій Дон вирощує нут різноманітної селекції — як іноземної, так і українською — на площі 1500 га. Цьогорічні надмірні опади надто скориговують плани на урожай, адже турецький горох, як називають нут, не полюбляє надмірного зволоження.

— Ситуація справді критична. Надмірна кількість опадів не формує плоди, натомість в ріст йде зелена маса. Як кажуть у народі, буяє стеблами, листям. Для формування плодів потрібне сонце. Нут дуже любить спекотну погоду, — розповів Олексій Дон виданню “Голос України“.


З власного досвіду фермер дійшов висновку, що сіяти нут в ранні строки не варто. Ті агровиробники, які посіяли цього року в квітні вже мають проблеми: боби почали проростати, пускають коріння, не дозрівши до необхідних кондицій. Відтак, сподіватись на якісний врожай — марно. Олексій Дон розпочав посівну нуту 9 травня, а закінчив через 2 тижні.

— У мене рослини ще тільки цвітуть. Для такого періоду вегетації опади не такі страшні, як для тих, де вже з’явилися плоди. Дощі припинили формування зав’язі, але процес відновиться з появою сонячної погоди. Візуально видно, що в таких умовах найкраще проявило себе насіння турецької та канадської селекції, — наголошує фермер.

Крім того, варто звертати увагу на відстань у міжряддях. Господарства, які ущільнили посіви задля отримання більшого врожаю, прорахувались.
— Якщо відстань буде мінімальна, то втрат буде ще більше, — зазначив Олексій Дон. — Чому? Бо рослина після дощів дуже кущиться. Рядки змикаються. Вигляне сонце — і спровокує під такими кущами парниковий ефект. Тобто сприятливі умови для поширення хвороб і шкідників.

Збирати врожай нуту вінницькі агровиробники сподіваються у вересні. Минулого року вдалось отримати 20 ц/га, хоча цього року через надмірні опади надвисоких врожаїв отримати не вдасться.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram