Фосфор необхідний для росту та розвитку рослин, без нього вони дають більш низькі врожаї. Однак, американські науковці пишуть у “Phytobiomes Journal”, що надмірне удобрення фосфором може завдати шкоди рослинам, погіршуючи або змінюючи дію грунтових мікроорганізмів.

Дослідники з Університету штату Пенн, д-р Терренс Белл і д-р Дженні Као-Ноффін, вирішили перевірити, чи впливає удобрення на мікроорганізми, тобто чи багаторічне удобрення через грунтові мікроорганізми здійснює вплив на здоров’я сільськогосподарських культур.

За результатами дослідження, виявилось, що у ґрунті, який забезпечений великим вмістом фосфору, стан рослин погіршується, і що більше, грунтові мікроорганізми можуть негативно впливати на врожайність.

Такі висновки змусили науковців експериментувати з чотирма поколіннями люцерни (Medicago sativa), які росли в середовищі з різною концентрацією фосфорних добрив. Після досягнення зрілості кожним поколінням, дослідники перенесли невеликі зразки ґрунту з мікроорганізмами з рослинних горщиків з найкращим ростом для наступних саджанців. Далі перевіряли, чи впливає історія удобрення на мікроорганізми навіть після припинення внесення фосфору.

Виявилося, що люцерна, що росте в грунті з високою концентрацією фосфору або в присутності мікроорганізмів, які переживали такі умови, погіршувалася, ніж зразки, удобрені менше або зовсім без добрив. Завдяки використанню секвенування ДНК науковці виявили, що склад грунтової мікрофлори при високих концентраціях фосфору значно відрізнявся, ніж в інших умовах.

Дослідники вважають, що їхні висновки вимагають додаткових досліджень, але припускають, що удобрення фосфором може мати негативний вплив на продуктивність сільськогосподарських культур, погіршуючи дію мікроорганізмів у ґрунті, що є важливим для здоров’я рослин.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram