У системі “Прозорро.Продажі” оголошено вже 2 693 земельних аукціонів. Із них 1800 аукціонів із оренди та 893 із відчуження землі. Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики.

Загальна площа земель, яку пропонують в оренду сягає майже 13 тис. га. Вартість таких лотів 66 млн грн. Торги організовують 283 учасники.

У ТОП-5 за найвищою стартовою вартістю лотів Одеська, Хмельницька, Кіровоградська, Київська, Львівська області. Найдорожча вартість річної оренди землі на Одещині там вона сягає понад 11 тис. грн за гектар.

Загальна площа земельних ділянок, які продають через “Прозорро.Продажі”, становить понад 1,3 тис. га. Усі ці лоти оцінюють у 776 млн грн. Заявки подали 168 організаторів.

Найдорожче продають ділянки на Львівщині, Київщині, Закарпатті, Одещині та Харківщині. Мова йде про приватні землі або землі не с/г призначення, адже відповідно до Земельного кодексу продаж земель сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності заборонений.

Аукціонів з оренди та продажу суто с/г земель у системі оголошено 1918. З них 1416 – із оренди, 502 – із відчуження. В оренду на аукціоні здають 11 783 га с\г земель, продають – 1076 га.

У Мінагрополітики зазначили, що зростання ціни за лотами з землями с/г призначення сягає п’яти разів.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram