Найбільший часниковий кластер на Волині, в Іваничівському районі, селі Луковичі, діє з 2016 року.

©Фото ВолиньPost

Силами громади села та приватних інвесторів тут будують Насіннєвий Часниковий Завод. На сьогодні це одна з провідних компаній України, що спеціалізується на вирощуванні офіційного сертифікованого насіння часнику та внесена до Державного реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва. Про це пише «ВолиньPost».


Компанія вирощує садивний матеріал найпоширенішого в Україні сорту часнику Любаша по ліцензії та в партнерстві з селекціонером сорту Іваном Захаренком, а також працює з сортами європейської селекції. В Держреєстрі суб’єктів насінництва та розсадництва на 2018 рік компанія задекларувала виробництво насіння часнику сорту Любаша різних категорій.

Крім вирощування насіннєвого матеріалу часнику, Насіннєвий Завод Часнику також вирощує та продає товарний часник, а також займається його переробкою. Так, компанія стала однією з найперших в Україні, яка почала постачати 100% часникову пасту підприємствам харчової промисловості (виробникам ковбас та м’ясопродуктів, напівфабрикатів, пекарням тощо).

Цього року тут часник виростили на площі 30 га із середньою врожайністю 9 т/га.