У Вінницькій області спеціальними знаками безпеки промаркують 115 складів з непридатними пестицидами. Значна кількість непридатних пестицидів залишилась області у спадок ще від колишніх колгоспів. Упродовж 2007-2017 років їх поетапно вивозили на утилізацію, а ті, що залишились, інвентаризуються і перезатарюются, повідомляє Укрінформ.

— Вони і досі залишаються небезпечними, тому було ухвалено рішення промаркувати спеціальними знаками безпеки захисту здоров’я у всіх місцях складування непридатних хімічних засобів захисту рослин. Маємо 115 таких складів. Робимо це першими у країні, розповів начальник Управління використання водних об’єктів та розвитку сільських територій Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Вінницької ОДА Ілля Дяконович.


За його словами, область виконала найбільший серед регіонів країни обсяг робіт з інвентаризації непридатних пестицидів та агрохімікатів. Станом на початок листопада вже виготовили 115 знаків для 115 складів та 3 для Джуринського отрутомогильника. Для забезпечення повної відповідності умов маркування місць зберігання прострочених пестицидів потрібно виготовити ще 230 знаків, для встановлення їх зі зворотного боку складів та за 50 метрів на під’їзді до них.

Маркування складів непридатних хімічних засобів захисту рослин вже розпочалося.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram