Фермерські господарства в Україні виробляють лише 10% обсягів аграрної продукції, тоді як загалом у світі цей показник становить 85%. Про це сказав голова Союзу українського селянства (СУС) Іван Томич під час брифінгу для журналістів.

Він розповів, що 90% усіх агропідприємств у світі є родинними фермами. У європейських країнах цей показник ще вищий. До прикладу, Нідерландах — 98%.

За кількістю землі наділ українського фермерства — 15%, приблизно 4,5 млн га. При цьому, фермери забезпечують трохи більше 10% валового виробництва сільськогосподарської продукції. Імплементація рекомендацій ООН, яка оголосила 2019-2028 роки десятиліттям сімейних фермерських господарств допоможе збільшити кількість фермерів в Україні, зазначив Іван Томич.

Разом з тим голова СУС відмітив, що ці рекомендації в Україні практично не виконують. Наприклад, світовий показник суми дотацій для фермерів коливається від 250 до більше 400 євро, а в Україні він не перевищує 15-25 грн на гектар. Окрім цього, серед демотивувальних факторів він назвав перешкоди для доступу до землі та ринків збуту продукції і відсутність належного захисту права приватної власності.

Зазначимо, що ООН розробила загальний план дій, який надає міжнародній спільноті докладні рекомендації з підтримки сімейних фермерських господарств. В ООН зазначили, що родинне фермерство відкриває унікальну можливість для забезпечення продовольчої безпеки, поліпшення засобів до існування, більш раціонального розпорядження природними ресурсами, охорони навколишнього середовища та досягнення сталого розвитку. Перш за все у сільських районах.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram