Високий попит на столові буряки в Україні та їх подорожчання спричинили постачання на ринок імпортних буряків. Про це повідомили аналітики проєкту EastFruit.

За даними щоденного моніторингу проєкту, за тиждень ціни на столові буряки зросли в середньому в 1,5 рази. Сьогодні українські фермери готові відвантажувати продукт по 9-12 грн/кг. Учасники ринку таке стрімке зростання цін пояснюють досить обмеженою пропозицією, адже більшість виробників сподівається на подальше здорожчання і відмовляється зараз продавати буряк.

Читайте такожСтолові буряки в Україні подорожчали на 17%

На таку ситуацію миттєво відреагували трейдери, почавши цього тижня постачання в Україну польських буряків. На сьогодні обсяги цієї продукції невеликі, а відпускні ціни на неї у діапазоні 8-8,50 грн/кг.

NB: Зараз столові буряки в українських господарствах коштують у середньому у 3,3 рази дорожче, аніж наприкінці листопада 2020 року.

Експерти зазначили, що якщо українські фермери й надалі утримуватимуться від продажу буряків, то їх імпорт з Польщі може різко зрости вже наступного тижня.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram