За оптимістичними прогнозами, до кінця року хліб в Україні подорожчає на 10%, а з нового року не виключений наступний етап здорожчання. Про це розповів президент Всеукраїнської асоціації пекарів Юрій Дудченко, пише Сьогодні.

Загалом експерти прогнозують подорожчання хлібо-булочних виробів на 20% найближчим часом. Одна з причин — стрибок цін на газ для підприємств, у результаті якого блакитне паливо для пекарень подорожчало у сім разів.

За словами Юрія Дудченка, хліб подорожчає і при цього погіршиться його якість, бо на ринку бракує зерна для виробництва якісного борошна.

Пшеницю нині масово експортують. Ціна на міжнародних ринках різко підскочила до рекордних показників, тому вивозити зерно вигідно. Від вантажівок в Одеському морському порту немає відбою. Українську пшеницю чекають в Китаї, Єгипті, Європі, зазначив Юрій Дудченко.

Нагадаємо, що раніше борошномели та хлібопекарі відкликали погодження Меморандуму про експорт зерна, аргументуючи рішення тим, що у документі не врахували їхню пропозицію окремо обмежувати обсяги експортованої продовольчої та фуражної пшениці. Водночас Міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко проблеми не бачить. Раніше він зазначив, що Україна повністю забезпечена продовольчою пшеницею.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram