У Борщівській громаді, що на Тернопільщині, створили першу в Україні енергетичну ферму та почали вирощувати енергокультури: міскантус, який висадивши раз, можна збирати впродовж 15 років поспіль, та швидкоростучу тополю. З останньої можна виготовити 20 т щепи з гектару.

Енергетичну ферму створили в рамках проекту «Створення центру для біоенергетики та управління місцевими енергоресурсами». Основною його метою є вирощування спеціалізованих енергетичних культур, збільшення виробництва та безпосереднього використання біоенергії, розробка і впровадження в життя плану раціональної інфраструктури для енергетичної безпеки, повідомляє видання Реально.Енергетичні рослини почали вже застосовувати для опалення адмінбудівель та навчальних закладів. Вже на наступний рік громаді виділили ще 11 га для розширення енергетичних посівів.

До речі, у місті Борщів Тернопільської області працює норвезько-український центр біоенергетики та управління місцевими енергоресурсами. У рамках проекту передбачається, зокрема, закладання розсадників енергетичних культур і організація спеціалізованих господарств з їх вирощування.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram