У 2020 році на Тернопільщині збільшуються площі розповсюдження західного кукурудзяного жука. Такі дані наводять фітосанітарні інспектори Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області  на основі фітосанітарного моніторингу посівів кукурудзи в сільськогосподарських господарствах на виявлення небезпечного регульованого шкідливого організму західного кукурудзяного жука (Diabrotica virgifera virgifera Le Conte).

Моніторинг проводився за допомогою жовтих феромонних пасток. За результатами фітосанітарної експертизи зібраних феромонних пасток,  виявлено імаго карантинного шкідника західного кукурудзяного жука на посівах кукурудзи у смт. Товсте Заліщицького району. Площа зараження становить 125 га.

Розпорядженням Голови районної державної адміністрації від 21.09.2020 року  № 258/01-16.1 запроваджено карантинний режим та затверджено заходи з локалізації та ліквідації регульованого шкідливого організму – західного кукурудзяного жука, які є обов’язковими для виконання землекористувачами та землевласниками.

— Основними локалізаційно-ліквідаційними заходами є – дотримання, у виявленому вогнищі, агротехніки вирощування, сівозмін, висівання сортів стійких до пошкодження західним кукурудзяним жуком, обробка інсектицидами згідно з Переліком пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні та доповненням до переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні, — зазначають спеціалісти.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram