Компанія Advanta Seeds вивела на ринок лінію igrowth™ перше в світі зернове сорго, толерантне до гербіцидів.

Сорго відрізняється толерантністю до імідазолінів, і при цьому не є генномодифікованим. Випробування нового сорго проводили на своїх полях 35 фермерів в Аргентині. Адже саме тут дослідники компанії Advanta ще в 2007 р. виявили форми сорго, стійкі до гербіцидів, котрі стали основою для селекції igrowth. Як запевняють у компанії Advanta, толерантне до гербіцидів сорго було виведене шляхом мутагенезу, тобто без застосування ДНК інших видів.

— Ми були дуже задоволені відгуками, які ми отримали від виробників, хоча погодні умови в минулому сезоні не були сприятливими для демонстрації повного потенціалу врожаю, всі фермери були задоволені відмінним контролем бур’янів igrowth™, — кажуть в компанії. — Технологія працює добре, і за рахунок хорошої боротьби з бур’янами врожай збагачений великою кількістю води та живильних речовин для його розвитку, а виробники отримують вигоду від більш високої врожайності та більш здорового врожаю.


Один з фермерів охарактеризував нове сорго так:

— Його переваги проявилися з самого початку. Традиційне сорго слід було протруювати спеціальним препаратом, який давав рослинам стійкість до гербіцидів, якими обробляли поле. А імідазоліни значно ефективніші проти бур’янів, ніж ті гербіциди, що раніше застосовувалися на сорго. До того ж гербіциди, що застосовувалися раніше, доводилося вносити в максимальній дозі, що спричиняло гербіцидний стрес на культурі. А з толерантним до гербіцидів сорго таких проблем немає.

Крім Аргентини, толерантне до гербіцидів сорго успішно вирощується в Австралії та впроваджується по всій Південній Америці, у США, Мексиці та Східній Європі.

За матеріалами порталу Аграрії разом

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram