Чорноземи вже не є величезною цінністю на ринку землі і вкладати гроші просто у купівлю землі великі інвестори не будуть. Таку думку озвучив Юрій Косюк, власник агрохолдингу МХП (Миронівський Хлібопродукт) у інтерв’ю для Цензор.НЕТ.Для великих іноземних інвесторів, каже Юрій Косюк, земля — це лише майданчик, на якому щось росте з певною продуктивністю. Чорноземи ж вже не мають такої цінності, як раніше.

— Це до 20 століття, коли не було таких сучасних добрив, технологій, коли морози та посуха були найбільш важливими факторами, необхідно було мати чорноземи. За рахунок чорноземів «витягувалася» урожайність. У 21 столітті в Саудівській Аравії на піску все буде рости ще краще. Сонце, повітря, вода, дешева електроенергія — і отримуй два врожаї на рік. Чорноземи два врожаї на рік не дадуть, — зазначає він.

Юрій Косюк називає землю «неліквідним вкладенням» та радить аграріям рухатись у напрямку глибокої переробки продукції. Адже тільки глибока переробка та створення нових продуктів харчування зроблять наш агросектор конкурентоспроможним.

Якщо ми будемо працювати за старими схемами, не впроваджувати новітні технології, нехтувати можливостями переробки, ми програємо. Нас знесуть нові гравці ринку, — підсумовує фахівець.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram