Власник фермерського господарства «Беррі Прикарпаття» Богдан Лутчин з села Чукалівці під Франківськом вже 5 років поспіль вирощує полуницю.

Вирощувати ягоду у господарстві розпочинали з двох соток, спробували різні сорти полуниці, потім засадили п’ять, десять сотих. З часом тут перейшли на ремонтантну полуницю, яка не залежить від тривалості сонячного дня і може давати врожай і навесні, і восени. Ця полуниця любить гірський клімат та перепади температури як у нас: то сонце, то дощ, пише blitz.if.ua.У нас полуниця родить з середини травня. До середини вересня збираємо щодня, зараз вже раз у три дні та так до листопада, — розповідає Богдан Лутчин.

Наразі площі насаджень полуниці у господарстві сягають 1,5 га. Згодом фермер планує перевести все господарство на вирощування полуниці в тунелях — невисоких провітрюваних теплицях.

Оскільки полуниця потребує зміни ґрунту, а на її місці залишається система крапельного поливу, на «Беррі Прикарпаття» вирішили використати його для вирощування кавунів.

Минулого року господарству вдалося виграти обласний грант на будівництво теплиць на землях сільради. За словами Богдана Лутчина, спеціально з сільським головою розробили цей проєкт, щоб кошти з фермерської діяльності надходили в тамтешню сільську раду.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram