У Херсонській області знову зацвів шафран — найдорожча спеція у світі, яку вже 5 років вирощують в Каховському районі фермери з села Любимівка. Про це пише agro-yug.com.ua.

Приїжджають подивитись на квітучий шафран туристи з Одещини, Запоріжжя, Миколаївщини, Хмельниччини, але не тільки вони. Чимало відвідувачів господарства — це ті, хто придбав посадковий матеріал або збирається зайнятися цією культурою та хочуть на власні очі побачити технологічний процес збору врожаю та посадкового матеріалу, почути поради фахівців господарства по вирощуванню шафрану.Сьогодні площа під шафраном на господарстві становить 5 га, але навіть із цієї невеликої ділянки «Шафран любимівський» отримує кілька кілограмів коштовної спеції. На господарстві говорять, що не вдається суттєво збільшити площі, тому що занадто багато охочий усією  Україною хочуть придбати посадковий матеріал. І фермери йдуть назустріч, тому що мають власну зацікавленість.

— Якщо нам вдасться об’єднати зусилля всіх виробників шафрану і закумулювати партії 10-20 кг, то буде економічна доцільність робити митні документи та виходити зі спецією на експорт, — розповідає Віталій Шакало, керівник ФГ «Шафран Любимівський».

А поки що український шафран успішно реалізується на внутрішньому ринку: його купують ресторатори, продавці спецій, а ще чимало українців купують шафран у маленьких фасовках — для власних потреб. Адже шафран має не тільки унікальні смакові якості, а ще й лікувальні.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram