На осінньо-зимовий період агросектор потребує 860 млн кубометрів газу

Потреба для агросектору в природному газі з вересня 2022 р. по квітень 2023 р. становить 860 млн куб.м. Такі розрахунки зробили фахівці Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ).

Природний газ є одним з основних видів палива для сушіння зернових та олійних культур, для виробництва цукру з цукрових буряків, опалювання промислових овочевих тепличних комплексів. Також він є ключовим джерелом енергії у технологічних процесах виробництва борошна, олії, хліба, молочних продуктів та м’яса.

Зазначена потреба враховує прогнозований рівень врожаю основних пізніх зернових та олійних культур, їх вологість та відповідну витрату газу на доведення до базисної вологості. Також при розрахунку взяли до уваги врожай цукрового буряку та витрати газу на його переробку, площу промислових овочевих теплиць на контрольованій території України та потреби інших основних галузей харчової промисловості.

— Підприємства частково заміщають природній газ альтернативними видами палива, де це технологічно можливо та є фінансовий ресурс для відповідних інвестицій. Проте природній газ залишається основним видом палива для більшості з них — від 70% до 85%, — зазначили в УКАБ.

Водночас ціни на природній газ вже розпочали стрімкий ріст. Якщо у серпні тариф Нафтогазу для підприємств становив 31,48 грн/куб.м, то вже у вересні — 49,99 грн/куб.м. Надалі ціни можуть продовжити зростання, що стане не підйомним фінансовим тягарем як для виробників продуктів харчування, так і споживачів.

Читайте також: Україна не використовує свій потенціал для вирощування біоенергетичних культур — експерти

В УКАБ зазначили, що підприємства агропромислового комплексу мають надію на більш прогнозоване ціноутворення та прийнятний рівень вартості природного газу в осінньо-зимовий період. Звернення щодо необхідності врахування потреб агросектору та прогнозованості вартості природного направили уряду.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram