У Дрогобичі, що на Львівщині, провели тендер на будівництво сміттєпереробного заводу. Переможцем стало ТОВ «ЕКО-СТАНДАРТ 10», яке є офіційним партнером німецької фірми «Solventure Ltd» — власником патенту та «IDS Сonsulting» — фінансовим партнером. Про це повідомяють у Дрогобицькій міській раді.

Тверді побутові відходи тут планують переробляти на енергію. Запланована проектна потужність заводу становить 100 тисяч тонн відходів на рік, однак це питання ще узгоджуватиметься. Термін будівництва — близько 36 місяців. Інвестиції на будівництво становлять 100 млн євро. Усю суму готові надати німецькі компанії «Solventure Ltd» та «IDS Сonsulting».
— Щодо впливу на навколишнє середовище, то, за словами інвесторів, він є абсолютно екологічно безпечним, що підтверджують сертифікати якості. У Німеччині, як зазначили представники, завод такої ж потужності, який планують спорудити у Дрогобичі, розташований за 300 метрів від найближчого населеного пункту. Однак, при будівництві заводу всі умови вивчатимуться локально за місцем розташування та особливостями, — повідомляють у Дробицькій міськраді.

Вироблену енергію інвестори планують застосовувати для опалювання теплиць. До речі, німецька компанія готова інвестувати в спорудження у Дрогобичі теплиць, які працюватимуть за рахунок теплової енергії, яка виділяється від переробки ТПВ, та дозволить створити сотні нових робочих місць.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram