На Хмельниччині стартувала весняна посівна кампанія

Сівалка LEMKEN Solitair DT
Хмельниччина залишається великим продовольчим і гуманітарним центром, де акумулюють і надають величезну допомогу регіонам. Аграрії області продовжують виконувати свою роботу: вносять добрива, а минулого тижня розпочали сівбу ярих культур, тому питання проведення комплексу весняно-польових робіт є пріоритетним. На цьому наголосив начальник Хмельницької ОВА Сергій Гамалій.

Відповідно до структури посівних площ господарства всіх категорій мають посіяти орієнтовно 850 тис. га ярини, з них 375 тис. га культур ранніх строків посіву, як-от: ярий ячмінь, яра пшениця, горох, соя, соняшник, цукровий буряк. Про це повідомляє начальник Управління розвитку агропромислового комплексу та земельних відносин Хмельницької ОВА Олег Омелянюк.

За словами посадовця, очікувано, що загальна посівна площа сільськогосподарських культур 2022 року становитиме 1 млн 207 тис. га, що на 2 тис. га більше проти показника минулого року. Варто зазначити, що зважаючи на ситуацію через воєнні дії, у структуру посівних площ внесено певні зміни, зокрема суттєво збільшено обсяги посіву продовольчих зернових та круп’яних культур: гречки, ячменю, гороху, натомість зменшено обсяги сівби кукурудзи на зерно та сої. Для проведення комплексу весняно-польових робіт засипана необхідна кількість кондиційного насіння, закуплено мінеральні добрива та засоби захисту рослин. Забезпеченість матеріально-технічними ресурсами становить приблизно 80%. Агроформування Хмельницької області продовжують роботи щодо забезпечення МТР у повному обсязі.

Посівна площа озимих зернових культур урожаю 2022 року становить 227,4 тис га, з яких озимої пшениці 208 тис га. Крім того, на площі 80 тис га посіяно озимий ріпак. На сьогодні агроформування області проводять роботи з догляду за озиминою. Станом на 10 березня на площі 129 тис га (42% до потреби) проведено перше підживлення озимих зернових культур та ріпаку. Роботи продовжують, – повідомляють у Хмельницькій ОВА.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram