Аграрії Дніпропетровщини готові до весняної посівної

Зернова широкозахватна сівалка EFECTA 12000CE, BEDNAR
Аграрії Дніпропетровської області готові до весняної посівної кампанії. До роботи стануть, щойно дозволить погода.

Про це звітують на сайті Дніпропетровської ОДА.

Для посівної аграрії мають техніку, посівний матеріал та добрива, наголосив директор Інституту зернових культур Владислав Черчель.

– Зараз погода прохолодна. Весна скоріше за все буде пізня. Щойно ґрунт прогріється до +5 градусів, почнеться посівна. Орієнтовно – наприкінці березня. Триватимуть ці роботи до кінця весни – початку літа, – зазначив Владислав Черчель.

Спершу сіятимуть горох, овес, ярий ячмінь, потім – соняшник, кукурудзу, гречку, просо, сорго. Працюватимуть на понад 1 млн га полів.

Озимі культури на Дніпропетровщині гарно перезимували. Умови для перезимівлі були задовільні: загрозливих для посівів явищ не було, температура не опускалася до критичних значень, загибелі рослин не спостерігають. 96% посівів – у доброму та задовільному стані.

– Восени аграрії посіяли понад 600 тис. га озимих на зерно – пшениці, ячменю, жита.За прогнозами, проблем із зимівлею цьогоріч скоріше за все вже не буде. Аграрії завершують підживлювати посіви, – зазначив  директор інституту зернових культур  Владислав Черчель.

Цього року очікують на середній урожай озимих культур, що забезпечить потреби області у продовольстві.

– Продовольчої кризи не буде. До того ж, ще є залишки врожаїв минулих років, – підтвердив голова Асоціації фермерів Дніпропетровської області Анатолій Гайворонський

Нині аграрії регіону очікують сприятливої погоди, аби розпочати весняну посівну.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram