На Херсонщині зібрали врожай тропічного «замінника картоплі» батату. Незважаючи на всю свою екзотичність для України, цей коренеплід чудово прижився під крапельним зрошенням на угіддях «Дніпровської Перлини» у селі Козачі Табори Олешківського району.

— З восьми з половиною гектарів поля восени отримали 172 тонни батату. Урожайність становить близько двадцяти тонн з гектара. Це непогано, але нам є куди прагнути— в країнах на півдні Європи, на зразок тієї ж Іспанії, отримують і по сорок тонн з гектара. Але ми ще тільки відпрацьовуємо агротехнологію, яка має свої особливості. Наприклад, бульби батату треба пророщувати не в полі, а в теплиці, починаючи з березня. Однак у нього є і свої переваги. Той же колорадський жук, який знищує картопля, батат не чіпає, і в обробці дорогими інсектицидами він не потребує,— розповів директор сільгосппідприємства Віталій Полотнянко виданню “Новий День“.

Читайте також: Вирощування гарбуза та батату — нюанси технології від професіоналів

З бататом у Козачих Таборах експериментують вже три роки. Починали все з кількох «соток», а на наступний рік планують збільшити площі під цю культуру до тридцяти гектарів, додавши до використовуваних сьогодні чотирьом ще кілька сортів. З долею нинішнього врожаю вже визначилися половина його піде на експорт в Великобританію, а решта (за винятком посадкового матеріалу) розпродадуть в Україні.

Поки його за ціною 45 гривень за кілограм частіше купують інші агрофірми і фермери для висаджування на своїх ділянках, а також ресторани і магазини делікатесів. Але хто його знає: якщо клімат у нас стане більше жарким і посушливим, і картопля в степах Таврії рости більше не зможе, її зможе замінити якраз ще незвичний нам батат.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram