Збирання цукрового буряку по всій країні наближається до завершення. Не викопаними залишаються тільки 8% площ.

— Кампанія зі збору «солодких» коренів цього року проходить жвавіше, адже минулого року на цей період було викопано на 6% менше. Всього накопано 13,05 млн т цукрових буряків, за середньої урожайності 452 ц/га. Порівняно з минулим роком урожайність цукрових буряків зменшилась на  26 ц/га ( або 5%), — розповів аналітик сировинних ринків та сільського господарства НАЦУ «Укрцукор» Василь Долінський.

Читайте: Органік-тренд: цукор

Більше половини усіх цукрових буряків зібрали у Вінницькій, Хмельницькій, Тернопільській, Полтавській областях. Вінниччина знову є беззаперечним лідером за обсягами вирощування коренеплодів — валовий збір вже наближається до позначки 2,5 млн т. Трохи менше виростили цукрових буряків на Хмельниччині — 1,8 млн т, а також на Полтавщині та Тернопільщині —  по 1,4 млн т.

Найкращу урожайність зафіксовано на Херсонщині , де дощувальні зрошувальні машини забезпечили 739 ц/га цукрових буряків. Без зрошування найкращі результати без зрошення отримали господарства в Львівській, Тернопільській, Хмельницькій областях — 540-570 ц/га у заліковій вазі.

НАЦУ «Укрцукор» прогнозує, що валовий збір цукрових буряків досягне 13,8-14,0 млн т.