На Донеччині з 37 працюючих елеваторів залишилось лише 6

Фото: dn.gov.ua
На неокупованій території Донеччини залишилось лише шість працюючих елеваторів. Про це повідомила Донецька ОДА.

До повномасштабного вторгнення рф в Україну в області було 37 діючих елеваторів (3 державних і 34 приватних). Після — на тимчасово окупованій території опинилось 12. Із тих підприємств, що були на неокупованій території наразі працює лише 6 елеваторів, у тому числі два державних.

Як зазначила заступниця директора департаменту — начальниця управління земельних відносин та цифрової трансформації Олена Рибакова, складські потужності цих об’єктів дають змогу забезпечити зберігання понад 1 млн тонн зерна. Враховуючи, що в цьому році на неокупованій території очікують зібрати близько 1 млн 100 тисяч тонн, а залишки минулорічного зерна складають близько 40 тисяч тон, існуючих складських потужностей має вистачити на зберігання врожаю. Однак все залежатиме від безпекової ситуації.

— Ми взаємодіємо з елеваторами в сусідніх областях щодо зберігання врожаю наших аграріїв, — розповіла Олена Рибакова. — Також є домовленості щодо зберігання на державних елеваторах області. Аграрії області вимушені нести додаткові витрати на транспортування у сусідні регіони. Приватні елеватори зараз або не здійснюють закупівлю зерна, або закупають його по низькій ціні. І вартість зберігання там досить висока.

Аграрії Донеччини, у яких немає власних потужностей для зберігання врожаю або які працюють на дуже небезпечних територіях, змушені дешево реалізовувати свою продукцію. Наприклад, пшеницю третього класу на території Донецької області продають за 2500-2700 грн/т. Для порівняння: на території Дніпропетровської області вона коштує 3700-3750 грн/т. Через це і через високі тарифи на перевезення до інших областей більшість сільгосппідприємств області наразі не продають зерно, очікуючи більш сприятливих умов.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram