Моніторинг полів показав велику ймовірність зниження урожайності кукурудзи у США

Через можливе зниження врожаю у США, котирування на кукурудзу за тиждень виросли на 7,5%. Про це повідомив GrainTrade.

Про ймовірність зменшення врожаю свідчать дані моніторингу стану посівів, який проводить PRO FARMER у США. Обстеження західних регіонів «кукурудзяного поясу», де панувала тривала посуха, показали, що в штатах Огайо, Айова, Південна Дакота, Небраска та Індіана врожайність нижча середнього торішнього показника. Моніторинг у східних регіонах підтведив, що в Іллінойсі зберігаються аналогічні тенденції на багатьох полях кукурудзи.

NB: Іллінойс є другим за величиною штатом–виробником кукурудзи у США.

Так, грудневі ф’ючерси на кукурудзу на біржі в Чикаго за тиждень виросли на 7,5%. Вони досягли двомісячного максимуму у $260/т, але залишаються на 9% нижчими, ніж три місяці тому.

Низький попит на кукурудзу обмежує подальше зростання цін. Однак аналітики не виключають, що на новинах про імовірне скорочення врожаю у США попит може пожвавитися. Особливо з огляду на посуху в Китаї.

У Євросоюзі урожай кукурудзи також знижується. На цьому фоні ЄС нарощує імпорт і з початку сезону вже придбав 3,23 млн т. Це на 58% більше відповідного торішнього показника.

Ціни попиту на українську кукурудзу слідом за світовими котируваннями та на тлі активізації закупівель в портах Чорного моря за тиждень виросли на $10-15/т — до $190-200/т СРТ. Після скорочення поставок з України в напрямку західних кордонів в очікуванні відновлення роботи портів, ціни попиту з боку ЄС виросли до $250-290/т DAP Молдова, Польща, Угорщина та Румунія.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram