За підсумками жнив, на Черкащині зібрали 2 млн тонн ранніх зернових та зернобобових. Це у 2,5 раза більше, ніж посушливого минулого року. Обласна влада планує збільшити залучення інвестицій у перероблення продукції рослинництва. Про це повідомила пресслужба Черкаської ОДА.

За середньої врожайності по області у 59,6 ц/га, найбільші показники врожайності отримали господарства Золотоніського (71 ц/га), Уманського (71,7 ц/га) та Черкаського (78 ц/га) районів.

За середньою врожайністю зернових та зернобобових Черкаська область посіла друге місце в Україні. У розрізі сільгоспкультур черкаські аграрії отримали по пшениці 62,4 ц/га,  житу 44,3 ц/га,  ячменю 49,5 ц/га, ріпаку 34,4  ц/га.

NB: За даними Держстату, Черкащина в першому півріччі увійшла до ТОП-5 регіонів країни за індексом сільгосппродукції в рослинництві, який склав 115%.

Сьогодні наша команда має чітке бачення комплексного розвитку агропромислового комплексу регіону, розповідає голова Черкаської ОДА Олександр Скічко. Ми впевнені, що реалізувати аграрний потенціал області можна за допомогою розвитку та залучення інвестицій у ті сфери АПК, де виробляються не стільки сировинні, скільки товари з високою доданою вартістю. Ми цінуємо потужні агрохолдинги, які працюють на Черкащині. Але водночас розуміємо, що в агропромисловому комплексі регіону має розвиватися середній і малий бізнес, фермерські господарства, які концентруватимуться на кінцевій для споживача продукції. Сприянню залученню інвестицій в цей сегмент виробників буде слугувати спеціальний Офіс із залучення інвестицій, який ми наразі створюємо.

Зазначимо, що АПК вже лідирує за обсягом прямих іноземних інвестицій у переробну промисловість було залучено 49,8%, сільське, лісове та рибне господарство 16,2 %.

Загальна площа сільськогосподарських угідь в Черкаській області  1,5 млн га, з них ріллі 1,3 млн га. Виробничу діяльність здійснюють 573 агропідприємства та 1401 фермерське господарство.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram