У лютому відбулася чергова зустріч аграріїв-учасників Клубу новаторів. Це унікальна платформа, в рамках якої 27 українських агропідприємців з 19 областей тестують передові засоби захисту рослин, діляться своїм досвідом та напряму отримують поради від експертів компанії BASF. Цього року зустріч уперше відбулася в онлайн-форматі.

Учасники Клубу новаторів агробізнесу. 2019 рік

— Для нашої компанії завжди важливо бути максимально близько до клієнтів. Ми розуміємо, наскільки цінними є особисті комунікації, обмін знаннями та технічними результатами. Попри карантинні обмеження, компанія  BASF шукала способи залишатися на зв’язку з нашими клієнтами як онлайн, так і у форматі особистих зустрічей, — розповів Павло Ільїн, начальник відділу продажів департаменту BASF Agricultural Solutions.

Найточніший коментар щодо ситуації, з якою минулого сезону зіткнувся кожен аграрій, прозвучав від Ігоря Брагінця. Директор ПСП «Альфа-Агро» поділився, що «аграрії можуть змінити тільки те, на що мають вплив. Змінити погоду ніхто не може. Зате можна вплинути на ситуацію на посівах завдяки якісному, продуманому та професійному захисту рослин».

Сергій Косюк зі СТОВ «Перше Травня», Херсонщина, розповів, що навіть через екстремальні умови 2020 року на посівах не було ані борошнистої роси, ані септоріозу, ані снігової плісняви чи гнилей.

— Посівна проходила в сухих умовах, опадів майже не було, тому сходи були послаблені ще з осені. Далі нетипова зима з майже відсутніми низькими температурами, що вплинуло на кількість грибкових хвороб, і досить холодна весна з приморозками у квітні, що створило додатковий тиск на пшеницю. Вже 2 роки поспіль ми застосовуємо Систіва® з нормою 1 л/га для захисту озимої пшениці від насіння до прапорцевого листка. Набагато краще зробити обробку препаратом на початку, ніж згодом лікувати вже запущені хвороби, — зазначив Сергій Косюк.

В Івано-Франківській області, навпаки, спостерігалися рясні опади. У господарстві «Прометей» посіви із ярим ячменем повністю стояли у воді.

— Ми прийняли рішення вносити універсальний регулятор росту Медакс® Топ з нормою 0,5 л в 32 фазу. Після того, як зійшла вода, рослини вистояли. З цього поля вдалося зібрати врожай 35-40 ц/га. Вважаємо це успіхом за тих умов, що були, — зазначив агроном-технолог господарства Василь Книшук.

Своїми враженнями щодо продуктів на зернові та на соняшник також поділився Ігор Брагінець:

— 2020 року ми використовували Капало® у нормі 1 л/га як на пшеницю, так і на ячмінь, на першу фунгіцидну обробку. Все відростання рослин було зовсім чисте, без будь-яких проявів хвороб. Про Капало® я б сказав так: «Максимальна якість за розумні гроші». У нашому господарстві цей препарат займе суттєву нішу в системі захисту зернових».

Також навіть в непростих умовах 2020 року підприємство отримало гарний результат у вирощуванні соняшнику на зрошенні з використанням Архітект®. Посіви були вирівняні, потужні. На контрольній ділянці зібрали 3,5 т\га, а на ділянці, де було застосовано Архітект® та Турбо, зібрали 3,8 т/га. Отримали додаткових 3 ц/га, що забезпечило додатковий прибуток більше 100$/га.

Через зміну кліматичних умов суттєво міняються підходи до ведення господарств. Підприємства все більше переходять на типи обробітку землі, які зберігають вологу в ґрунті: No-Till, Strip-till, Mini-Till. Також використовують новішу техніку та застосовують технологічні інновації, які, зокрема, зменшують пестицидне навантаження на землю.

NB: У 2020 році разом із Новаторами компанія BASF протестувала диференційне внесення на 430 га землі. Результатом тестування стало зменшення витрат на внесення в середньому 17%. Особливість технології в тому, що вона дозволяє більш точно розподілити норми витрати препарату залежно від інтенсивності розвитку біомаси, забезпечуючи при цьому ефективний контроль хвороб та високий рівень врожайності. Найголовніше її використання  виправдане та надзвичайно актуальне для прорахунку економічної складової при веденні господарської діяльності.

Також на допомогу аграріям приходять сучасні технологічні розробки такі як xarvio™ FIELD MANAGER. Платформа може моніторити та аналізувати зібрані дані про зони поля в одному місці. Це дає змогу прийняти зважені рішення щодо захисту та обробки посівів протягом усього сезону. xarvio™ FIELD MANAGER надає рекомендації щодо норм висіву, стратегії підживлення культур та їхнього захисту. Завдяки цьому європейські аграрії зуміли збільшити свої прибутки в середньому на 32 євро з гектара у порівнянні з тими підприємцями, які застосовували стандартні рішення. 

2021 року експерти BASF Agricultural Solutions продовжать підтримувати та допомагати українським аграріям впроваджувати ефективні технології для отримання високих врожаїв. Адже в компанії вірять, що гарні посіви та якісні результати дозволять українцям із задоволенням зрощувати та зростати.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram