Минулого року ВВП в Україні знизився на 29,2%

Редакція GrowHow.in.ua   2023-03-14
За оцінками Міністерства економіки, минулого року ВВП в Україні знизився на 29,2%. Про це GrowHow повідомила пресслужба відомства.

Попередньо Мінекономіки оцінювало падіння на рівні 30,4%. Цю оцінку скоригували після того, як Держстат оприлюднив оперативні дані по ВВП України у 4 кварталі 2022 року.

З негативних тенденцій в економіці фахівці мінекономіки відмітили падіння інвестиційної активності, яке частково компенсувалось вимушеним інвестуванням бізнесом та державою в купівлю та встановлення значної кількості альтернативних джерел живлення.

Також серед актуальних тенденцій виділили й те, що домогосподарства в основному купують лише товари та послуги першої необхідності. Вважають, що таке пригнічене споживання не дає економіці почати відновлюватись.

Позитивну роль зіграли масштабні капітальні ремонти на об’єктах енергетичної інфраструктури, відновлення зруйнованих житлових та дорожніх об’єктів, що стало можливим завдяки міжнародній фінансовій допомозі, а також подальшому розширенню фінансових програм підтримки бізнесу.

Читайте також: Нацбанк погіршив прогноз зростання ВВП на 2023 рік

Фахівці відмітили й збереження негативного тиску з боку експортно-імпортних операцій через штучні затримки з боку росії суден в рамках зернової ініціативи. Підтримкою зовнішньоекономічної діяльності виступали розширення логістичних шляхів до країн ЄС та дія Регламенту ЄС, зокрема, скасування мита та квот на певний вид продукції.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram