Агрострахування належить до катастрофічного типу страхування, тому його неможливо назвати бюджетним. У світі цей продукт страхування непроста тема для всіх його учасників, держави, страхових компаній та фермерів. У деяких країнах — це обов’язковий вид страхування, в інших наполовину обов’язковий. Регіони, з найбільшим відсотком проникнення страхування на ринок, використовують системний підхід, в якому держава підтримує традицію агрострахування.Для багатьох аграріїв з кожним роком все більш відчутними стають кліматичні зміни. Зсув амплітуди теплої/холодної температур та кількості опадів і як результат — аномальні погодні умови. Це має прямий вплив на врожай основних культур та негативно відображається на прибутку фермерів.

— Агровиробництво — це бізнес, у якому необхідно рахувати гроші та отримувати прибуток. Та абсолютно природним є бажання фермера убезпечити вкладені кошти. Одним з найбільш показових  інструментів, що використовують у західноєвропейських країнах та Америці, є агрострахування. Для агровиробника — це спосіб захиститись від непогоди та низького врожаю. Однак на українському ринку ситуація така, що фермери все ще не дуже активно беруть участь у процесі агрострахування, оскільки на ринку занадто мало інформації на цю тему, — вважає Альона Гальцова, директор управління міжнародного страхування «PZU Україна».

NB: «PZU Україна» зайняла перше місце з агрострахування у рейтингу страхових компаній України. За 9 місяців 2018 року компанія «PZU Україна» здійснила страхові виплати на суму близько 31 000 тис. грн і таким чином охопила 37% виплат від всього ринку агрострахування за 2018 рік.

Восени 2018 року спільно з партнером компанією «Syngenta», «PZU Україна» відзначили три роки з моменту запуску унікального продукту для ринку агрострахування України та світу програми індексного страхування «МетеоЗахист».

В 2018 році було застраховано 1,4 мільйони гектар. З них 420 тис. га були застраховані за програмою індексного страхування «МетеоЗахист».

Програма отримує позитивні відгуки від українських аграріїв, і якщо спочатку у «МетеоЗахист» приймали участь тільки декілька центральних областей України, то на 2019 рік заплановано покриття усіх областей.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram