За інформацією Rabobank, в останні 5 років міжнародна торгівля продукцією декоративного садівництва зростала в середньому на 3,9% відсотка щорічно. Про це повідомив Nieuweoogst.

Згідно зі світовою картою квітникарства, оприлюдненою банком, у торгових потоках галузі в останні роки мало що змінилося. Зокрема, міжнародні поставки квітів та декоративних рослин сьогодні надходять із тих самих країн, що й у 2015 році.

Зокрема, компанії з Колумбії та Еквадору постачають ринок Північної Америки, а виробники з Кенії та Ефіопії в основному зосереджують свої пропозиції на Європі.

NB: Нідерланди залишаються найважливішим центром торгівлі квітами у Європі, а також постачають цибулини квітів по всьому світу.

Колумбія експортує зрізані квіти до США приблизно на €900 млн. Порівняно з Еквадором, вона має ширший асортимент, пропонуючи хризантеми, гвоздики лілії та інші квіти, тоді як у Еквадорі переважно вирощують троянди.

Експорт квітів з Кенії та Ефіопії до ЄС та Великобританії за останні два роки дещо зменшився через дефіцит авіаційного вантажного транспорту, але його загальна вартість залишилася стабільною через хороші ціни. До прикладу, у 2020 р. вона становила приблизно €1 млрд.

У Rabobank зазначили, що країни Перської затоки є перспективним ринком для квітникарства. Пов’язують це зі зростанням економіки у регіоні та збільшенням інтересу споживачів до продукції квітникарства.

Серед тенденцій ринку експерти відзначили зростання онлайн-продажів квітів та декоративних рослин. Rabobank очікує подальшого зростання цього каналу продажів у найближчі роки.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram