Найбільше порушень у земельній сфері України припадає на безоплатну приватизацію, про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко під час пресконференції в Укрінформі.

За його словами, найбільша кількість таких приватизацій, у масштабі мільйонів гектарів, відбувалася до 2013 року, коли функціонувала паперова форма документації і не було єдиного реєстру земельних даних та автоматизованого обміну даними між Держгеокадастром та іншими земельними реєстрами.

— В процесі аудиту, який розпочався у середині 2020 року, ми були шоковані отриманими даними. Виявилося, що не було, навіть, нормального обміну даними щодо земельних ділянок між Міністерством юстиції та Держгеокадастром через Єдиний реєстр речових прав на нерухоме майно. Фактично в Україні створилася ситуація, коли один і той же громадянин міг неодноразово скористатися правом безоплатної приватизації, а система обміну даними не сигналізувала реєстратору, що особа зловживає цим правом, — зазначив Міністр.

Нагадаємо, що з 1 січня 2013 року в Україні запрацювала Публічна кадастрова карта, де відображаються відомості про земельні об’єкти у багатьох шарах. Зараз, за словами Романа Лещенка, на виконання Антирейдерського закону №340, Держгеокадастр  активно проводить зміни в частині щодо внесення змін до кадастру в тому числі, що стосується відомостей до 2013 року, які були на паперових носіях.

Наталія Гірба

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram