Мініагрополітики та Corteva спільно працюють над розвитком жіночого фермерства в Україні

Мініагрополітики України та міжнародна сільськогосподарська компанія Corteva Agriscience оголосили про співпрацю над відновленням та зміцненням жіночого фермерства в умовах війни.

Ініціатива впроваджується в рамках освітньо-грантової програми для жінок-фермерок TalentA. Програму ініціювала та фінансує Corteva. Міністерство підтримує її вже третій рік поспіль.

Співпраця передбачає залучення представників Мінагро в освітню частину програми. Вони інформуватимуть учасниць про державну підтримку фермерства та оцінюватимуть грантові проєкти у складі експертної ради.

Переможниці програми розділять грантовий фонд у понад 2,5 млн гривень. Ця ініціатива компанії, зокрема, сприятиме розвитку малого та середнього бізнесу заради забезпечення економічного фундаменту перемоги України у війні, яку розв’язала росія.

— Ми вітаємо принципову позицію компанії Corteva, яка вийшла з ринку росії та всебічно підтримує українців. Таким чином компанія демонструє повагу до цінності людського життя, категоричне засудження війни та шану до найвищих морально-етичних цінностей. Подаючи таким чином приклад поведінки міжнародної компанії, який варто наслідувати, — прокоментував перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

Він наголосив, що надзвичайно важливим наразі є навчання, розвиток та підтримка бізнес навичок та умінь саме жіноцтва. Адже на жінок у цей період лягає у більшому ступені частка забезпечення дієздатності економічного фронту. Підприємництво має розвиватись та створювати точки доданої вартості, а подекуди й доданої цінності людського капіталу.

— В Corteva ми вважаємо за необхідне підтримувати жінок в сільській місцевості, які виробляють продукти харчування й створюють робочі місця. Зараз, коли українська економіка переживає найскладніші часи, а кількість людей, які потребують підтримки, велика, як ніколи, така допомога особливо важлива, — зазначив керівник бізнесу Corteva Agriscience в Східній Європі Сергій Харін. — Ми переконані, що на рівні держави та приватного бізнесу на це має бути спрямована найпильніша увага.

Додамо, що «TalentA-2022. Антикрихкість» є продовженням програми, яку Corteva реалізувала в Україні в 2020 та 2021 роках. Вона має на меті допомогти жінкам, які задіяні в сільськогосподарському виробництві, впоратись із наслідками трагічних подій, що відбуваються на території України. Загалом учасницями «TalentA-2022. Антикрихкість» стали 45 жінок-фермерок віком від 23 до 70 років з 18 областей України. У жовтні вони візьмуть участь в грантовій частині програми і позмагаються за гранти від компанії Corteva Agriscience на підтримку життєздатності власного бізнесу та соціальної допомоги громадам.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram