До кінця жовтня в Україні очікують зниження і стабілізації цін на яйця

Вже до кінця жовтня в Україні очікується зниження і стабілізація цін на яйця на рівні довоєнного часу. Про це заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

До початку повномасштабного вторгнення рф у січні-лютому 2022 р. вартість яєць в Україні (за 10 шт.) становила близько 35 грн. У травні-червні ціна на них впала нижче собівартості — до 16,5-17 грн. У липні–серпні вона дещо вирівнялася, але все ж залишалася на рівні собівартості й становила 25,5-26 грн. У вересні яйця почали дорожчати, впродовж місяця ціна на них навіть досягнула довоєнної позначки в 30 грн. У жовтні вона збільшилась ще на 23,5%.

На зростання цін вплинуло кілька факторів. По-перше, сезонність. По-друге, через бойові дії припинили свою діяльність та значно скоротили виробництво ціла низка підприємств. По-третє, через стрімке падіння цін влітку, які були нижчими від собівартості, в Україні різко скоротилося поголів’я курей, яке поки що не відновилося в необхідній кількості. Також в умовах війни було частково призупинено інкубацію яйця для отримання молодняку птиці.

Як пояснив Тарас Висоцький, із вересня відновився сезонний споживчий попит, але кількість поголів’я в областях, в яких традиційно вирощують яєчних курей, ще не відновлено, на це потрібно щонайменше 2-3 місяці.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram