Мілководдя Дунаю затягнеться і буде складним

Ситуація з мілководдям на Дунаї залишається критичною — рівні води по всьому Дунаю продовжують падати. Про це повідомив Ukrainian Shipping Magazine.

За словами в.о. директора Українського Дунайського Пароплавства Дмитра Москаленка, затяжна спека і відсутність опадів, а також весняний паводок, який був нижче за середній рівень, створюють аномальну ситуацію, яка не спостерігалася в попередні мілководні періоди.

Флот УДП після закриття навігації продовжує працювати лише на нижній ділянці Нижнього Дунаю. За інформацією Дунайської гідрометобсерваторії, середні рівні води на Дунаї в серпні очікуються нижче за норму на 10-250 см, на українській ділянці Дунаю — на 15-145 см нижче за норму. Так, у Чорнаводі середні рівні серпня очікуються в інтервалі (-170)-(-130) см над нулем посту.

— За кілька днів на Нижньому Дунаї прогнозують невеликий підйом води на 10-15 см, проте він буде короткостроковим. Подальші перспективи щодо опадів під великим питанням, за всіма ознаками нинішнє мілководдя буде затяжним і важким. Це означатиме серйозні фінансові втрати для підприємства. Але ми сподіваємось на краще і продовжуємо боротись за кожну тонну доставленого вантажу, — зазначив Дмитро Москаленко.

Він додав, що в Ізмаїлі на Констанцу флот поки що завантажується на осадку 1,80 метра. На 280 кілометрі Дунаю обмеження по осадці становить 1,90 метра, на 390-му — 1,70 метра. Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що експорт зерна з українських портів Дунаю ускладнився через падіння рівня води.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram