Хмельниччина активно жнивує: особливу увагу приділяють збору пшениці

Сільгосппідприємства Хмельниччини вступили в активну фазу жнив ранніх зернових та технічних культур. Всього аграрії області повинні зібрати понад 400 тис. га. Про це повідомила пресслужба управління розвитку агропромислового комплексу та земельних відносин Хмельницької ОВА.

Як зазначили у повідомленні, максимум уваги приділяють збиранню озимої пшениці. Її вже обмолотили на площі  62 тис. га, або 29% до загальної площі посіву. Середня урожайність становить 62,5 ц/га. На окремих площах підприємства збирають по 70-75 ц/га.

На площі біля 35 тис. га (43% до посіяного) обмолочено ярий та озимий ячмінь. Його урожайність становить 55 ц/га, а валовий збір 191 тис. тонн. Збирання гороху на Хмельниччині вже завершили. Його зібрали 11 тис. тонн з площі 3,2 тис. га.

Загалом станом на 2 серпня Хмельниччина обмолотила майже 160 тис. га ранніх культур, валовий збір становить близько 775 тис. тонн. Середня урожайність зернових культур 59 ц/га.

Також в області триває обмолот ріпаку. Хмельницькі аграрії зібрали його вже з площі біля 60 тис. га, або 72% від плану. За словами начальника управління розвитку агропромислового комплексу та земельних відносин Хмельницької ОВА Олега Омелянюка, рівень урожайності всіх культур на рівні минулого року, а урожайність озимого та ярого ячменю на 3-5 центнерів вища від торішньої.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram