Метеорологи з ООН розповіли, що в найближчі 5 років у світі будуть спостерігатися найтепліші роки. Такі дані оприлюднила Всесвітня метеорологічна організація.

За словами науковців, середня температура поверхні суші та моря в кожний з років в п’ятирічному періоді буде, як мінімум, на 1 градус за Цельсієм вище, ніж температурні значення епохи перед індустріалізацією.

Імовірність того, що в найближчі п’ять років щонайменше один рік перевершить показники 2016-го, який на сьогодні вважається найтеплішим роком, становить 90%.

Відзначається, що найспекотніший рік періоду буде характеризуватися підвищенням температури на 1,5 градуса, в порівнянні з доіндустріальною епохою. Ймовірність такого результату становить 40%. Відомо, що у 2020 році середня температура перевищувала базові значення періоду на 1,2 градуса.

Однак, океани можуть зупинити глобальне потепління. Згідно з новим дослідженням, світовий океан краще поглинає вуглекислий газ, ніж вважалося раніше, попередні оцінки цього такого поглинання не враховували різницю в температурі води на поверхні моря і в його товщі.

За матеріалами Podrobnosti.ua

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram