Останні дні принесли значне підвищення температури, яка сягає 32 градусів Цельсія в тіні. За таких погодних умов слід бути особливо обережним при виконанні позакореневого захисту або позакореневого підживлення. В іншому випадку рослини можуть бути термічно шоковані.

Висока температура ускладнює проведення захисних процедур. Тому виконуючи обробку, варто бути обережними, щоб не спалити рослини. Також слід враховувати температуру робочої рідини.

Цього року кукурудза зазнала значних затримок у розвитку через холодну погоду. І відповідно відбулась затримка дат позакореневого підживлення. Тому багато агротехнічних заходів збіглись на один період. То ж як бути з кукурудзою, якій потрібні мікроелементи.

Як безпечно застосовувати позакореневі добрива? Науковці радять, беручи до уваги погодні умови, проводити обробки у другій половині дня або навіть ввечері, щоб уникнути явища теплового шоку для рослин.

Крім того, хорошим рішенням є також використання поверхневих водозаборів для потреб очищення, оскільки така вода має набагато вищу температуру або ж варто заливати воду в обприскувач раніше, даючи їй час прогрітися.

Щодо добрив, то зважаючи на сильний стрес, пов’язаний з високими температурами, найкраще використовувати такі, що містять широкий спектр мікроелементів та які, регулюючи та керуючи фізіологічними процесами, сприятимуть більшій толерантності до стресів та швидшій регенерації рослин.

Так, гарний вибір добрив, в яких мікроелементи зв’язані в комплексі з гліцином, будуть джерелом легкозасвоюваних елементів (швидке та не фітотоксичне засвоєння), а сам гліцин як амінокислота, безпосередньо відповідальна за підтримку тургору рослинних клітин та обмеження денатурації цих клітин (через перегрів) додатково зміцнить рослини в цей період.

Валентина КРАВЕЦЬ

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram