Через сильні дощі на більшості території України ґрунти перезволожились і це ускладнює збір урожаю. При цьому помірно тепла погода в західних та північних областях не сприяє швидкому висиханню збіжжя, а його вилягання може сильно вплинути на якість зерна, зазначила начальник відділу агрометеорології «Укргідрометцентру» Тетяна Адаменко.

— Зерно може трохи почорніти, а рівень клейковини зменшиться. Саме від вмісту клейковини у пшениці залежить, чи пружним буде тісто з виготовленого із неї борошна. Якщо зерно наливається у спекотну, суху погоду, вміст клейковини підвищується, у дощову — зменшується, — зазначила Тетяна Адаменко.

При цьому цьогоріч пшениця дозріла приблизно на два-три тижні раніше, аніж зазвичай. Зокрема у північних та західних областях жнива почалися на тиждень швидше, а у східних та південних — на три-чотири.
— Так сталося, бо цього року, власне кажучи, не було метеорологічної весни, вже у квітні фіксували літні температури повітря. Вегетаційний період майже всіх культур, зокрема й ранніх колосових, скоротився, — пояснила метеоролог.

А от на кукурудзу дощі вплинули позитивно і можуть посприяти збільшенню урожаю. Зокрема у деяких регіонах кукурудза виросла на 2-3 метри і сформувала вже по 3 качани на стеблі. Якщо серпень не буде надміру спекотним чи дощовим, то врожайність культури ще зросте.

За матеріалами Expres.ua