Впродовж липня у західних та північних областях України пройшли рясні дощі. Разом із помірно теплою температурою  і високою вологістю повітря темпи висихання зерна і збирання ранніх зернових культур були знано нижчими, аніж очікувалося.

NB: Натомість для формування врожаю пізніх сільськогосподарських культур, зокрема кукурудзи, погодні умови були сприятливими завдяки достатньому і оптимальному зволоженню грунту і невисокій температурі, зазначається в агрометеорологічному огляді Укргідрометеоцентру.

Зараз в центральних областях країни спостерігаються сприятливі умови для всіх сільськогосподарських культур, однак на окремих ділянках помічено почорніння колоса озимої пшениці через перезволоження грунту і надлишкову для цього періоду вологість повітря. Натомість у південних і східних областях дощі і підвищення вологості повітря позитивно вплинули на вегетацію пізніх теплолюбних культур, але заважали збиранню ранніх колосових культур.Натомість у південних та східних областях, як от Херсонська, Одеська, Миколаївська, Дніпропетровська, Харківська, Донецька, дощі пройшли у вигляді малоефективних злив, тому істотно не поповнили запаси продуктивної вологи, і зволоження грунту залишилося на низькому або недостатньому рівні. Зокрема, під соняшником запаси вологи метрового шару ґрунту в деяких районах цих областей були вичерпані повністю.

— З огляду на погодні умови, що склалися в областях, де ще багато незібраних площ ранніх зернових, для зменшення втрат зерна необхідно прискорити темпи проведення жнив, —йдеться в огляді.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram