Теплові хвилі та періоди посухи можуть мати серйозніший вплив на ґрунт, ніж вважалося раніше. Така екстремальна погода змінює серед інших рослинність та вологість ґрунту, що впливає на мікроорганізми, які в ньому живуть, — зазначають науковці з Манчестерського університету.
Мікроорганізми, що населяють ґрунти, різноманітні, і не тільки відповідають за виробництво гумусу, необхідного для вирощування рослин, але також забезпечують багато інших переваг, таких як очищення води або регулювання викидів парникових газів.
Нове дослідження, опубліковане в журналі Nature Communications, показує, як посуха змінює ґрунт на рівні мікроорганізмів, які в ньому живуть. Він показує, як очікувана зміна клімату може вплинути на ґрунти.
— Ґрунти приховують дуже різноманітні групи мікроорганізмів, які мають вирішальне значення для їх функціонування. Важливим завданням є розуміння того, як ці організми відреагують та реагують після таких подій, як екстремальні кліматичні події. Мікроорганізми відіграють важливу роль у кожній екосистемі. Однак досі не було відомо, яким чином ці мережі реагують на подібні події, — сказав провідний науковець Франциск де Вріс з Манчестерського університету.
Дослідники випробували вплив літньої посухи на рослини чотирьох видів трав. Виявилося, що брак води збільшив достаток одного з них, особливо стійкий до посухи і швидко зростає. Більш інтенсивна рослинність закономірно збільшує транспіраційні процеси (тобто процесу випаровування з рослин та із ґрунту), що знижує вологість ґрунту.
— Наше гаряче і сухе літо цього року є сигналом для підготовки до майбутніх екстремальних погодних явищ. Ми маємо найгарячіші 10 років у британській історії. Це дослідження показує, що літня посуха змінить біологію ґрунту, — підкреслив професор Нік Остле з екологічного центру в Ланкастері.
Останній аналіз зосереджується на прямій та непрямої взаємодії між різними ґрунтовими мікроорганізмами. Замість того, щоб зосередити увагу на індивідуальних особливостях бактерій та грибків, була врахована ціла екосистема.
— Це дослідження дозволяє екологам оцінити поточний і майбутній вплив посухи на підземні організми, що дозволяє зрозуміти складні взаємодії між видами, пов’язаними із кліматичними змінами, — сказав д-р де Вріс.
Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram