Ринок ад’ювантів активно розвивається і з’являються цікаві новинки з синергетичним ефектом. Водночас хвороби, що викликаються вірусами рослин, належать до одних з найбільш стійких і шкідливих, пише портал news.agropages.com.

NB: На сьогодні відомо понад 700 вірусних хвороб рослин, з яких близько 80 вражають тільки овочеві культури. В цілому, вірусні хвороби щороку завдають збитків сільгоспвиробникам у розмірі 15 мільярдів доларів США.

У порівнянні з бактеріями й грибами віруси не мають клітинної структури та паразитують на клітинах рослин, забираючи поживні речовини для власного відтворення. І оскільки віруси рослин живуть всередині клітин рослин, їх набагато важче дістати й вбити пестицидами.

Нині противірусні продукти, що існують на ринку, в основному являють собою аміноолігосахариди, нінгнанміцин, лентинан, токсичний фторид фосфат, іммунопротеїн, морпрігуанідин гідрохлорид, ацетат міді і білок гарпіна (останній рослини виробляють як захисну реакцію проти вірусної атаки). Ці речовини можуть запобігти від 50% до 60% захворювань, і їх вартість відносно висока.

Тому при застосуванні противірусних ЗЗР особливо відчутні переваги ад’ювантів, що дозволяють утримувати активний інгредієнт на рослинах довше. Китайський виробник компанія Pengbo Biotechnology недавно представила такий ад’ювант. За заявою розробника, він значно підвищує ефективність традиційних противірусних агентів, досягаючи 80% з точки зору профілактики хвороб.

Для того, щоб поліпшити проникнення пестицидів в тканини рослин, цей ад’ювант викликає збільшення провідності продихів і стимулює імунний ефект устячка. Також сприяє накопиченню саліцилової кислоти й активних форм кисню.

Підвищує експресію захисних генів PR1 і NPR1 і тим самим підтримує противірусні агенти.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram