У Китаї Міністерство сільського господарства прийняло рішення впродовж наступних п’яти років поетапно відмовитися від високотоксичних пестицидів та провести переоцінку препаратів, зареєстрованих на більш ніж 15 років, включаючи гліфосат, карбендазим і імідаклоприд, а також стимулювати процес розробки стандарту використання пестицидів для нішевих культур, а також нові норми реєстрації та лімітації пестицидів. Таким чином уряд Китаю хоче захистити навколишнє середовище від надмірного використання шкідливих речовин та дати «зелене світло» біопродуктам.

NB: Зараз на внутрішньому китайському ринку агрохімікатів існують дві проблеми. Перша надлишок дешевих продуктів, що призводить до гострої конкуренції не завжди на користь кінцевому споживачеві. Інша одні й ті ж діючі речовини під різним реєстраціями зафіксовані у більш ніж 1000 продуктах.

Лише у 2017 році було зареєстровано 3 885 пестицидів, що є найбільшим показником за останні чотири роки. Найбільший приріст показали гербіциди та фунгіциди, реєстрація інсектицидів знизилася. При цьому частка низькотоксичних і мікротоксичних продуктів досягла 94,1%. Що стосується використання високотоксичних пестицидів, то Китай нещодавно вивів з ужитку 43 види високотоксичних і дуже небезпечних пестицидів, таких як BHC і DDT.



Зараз є ще 10 високотоксичних пестицидів, які використовуються у сільськогосподарському господарстві. Міністерство сільського господарства Китаю вживає заходів щодо суворішого контролю за використанням високотоксичних пестицидів і завершило дослідження з оцінки алдікарба, ізокарбофоса і фосфату, які планується заборонити. У той же час очікується, що буде реалізований план щодо ініціювання поетапної відмови від ізофенфос-метилу, етопрофоса, ометоата і фосфіду алюмінію. На наступному етапі буде проведено дослідження для поетапної відмови від карбофурану і нітрохлороформу.

Також згідно з статистикою, в Китаї налічується 478 видів «старих» пестицидів. Попередньо прийнято рішення про вибір 10 пестицидів для переоцінки, включаючи гліфосат, карбендазим, алахлор, бутахлор, тріазофос, імідаклоприд, метолкарб і фіпроніл. Тим часом, будуть намагатися періодично переоцінювати всі інші пестициди, зареєстровані більше ніж на 15 років.

За матеріалами AgroXXI.ru

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram