Цього року визначення призерів Премії SIMA Innovation Awards 2021 відбулось в онлайн-режимі 22 квітня 2021 року. Загалом було номіновано 40 інноваційних продуктів, 15 з яких здобули винагороду в чотирьох категоріях («Техніка для обробітку ґрунту і сівби», «Техніка з поля до сховища», «Тваринництво і відновлювальні джерела енергії», «Комплектуючі, послуги та бортова електроніка») та спеціальні премії від журі.

NB: Cenius-2TX ZoneFinder з додатком exatrek культиватор для фіксації навіть найдрібніших відмінностей в структурі ґрунту був нагороджений «Сріблом» у Премії SIMA Innovation Awards 2021.

Компанії AMAZONE та exatrek вперше інтелектуально об’єднали дані Cenius-2TX ZoneFinder з даними CAN-Bus трактора. Так, під час обробітку ґрунту формуються карти, на яких фіксуються найдрібніші відмінності в структурі ґрунту. Ця інформація може бути використана як основа для вибору системи грунтообробітку.

Центральним елементом Cenius-TX ZoneFinder є модуль телеметрії, включаючи реєстратор даних від exatrek, який передає отримані дані в «хмару» exatrek. Реєстратор даних отримує з одного боку дані по швидкості руху, тяговому зусиллю, витраті палива і пробуксовування від CAN-Bus трактора, з іншого боку дані щодо глибини обробки й нахилу навісного культиватора Cenius-2TX.

Блок управління на культиваторі при цьому з’єднаний з трактором через ISOBUS-кабель. Для геопозиціонування відображення даних постійно визначаються також дані за місцем розташування.

Під час обробітку ґрунту постійно визначаються дані трактора і Cenius-2TX. Результатом отримання даних є оглядові карти щільності ґрунтів, які створюються за допомогою інтелектуального алгоритму. Рух вгору по схилу і рух під ухил фіксується та розраховується автоматично для відображення щільності ґрунту диференційовано і без урахування топографічного впливу.

Таким чином агровиробники можуть в результаті дуже просто переглянути ці дані на веб-порталі компанії exatrek і експортувати їх у форматі shape для подальшого використання.

Ця інноваційна система пропонує клієнтам можливість диференційовано адаптувати глибину обробки при подальшій обробці ґрунту. Це означає, що фермер може провести поверхневу обробку культиватором, а глибоке рихлення здійснити тільки на особливо ущільнених ділянках, уникаючи зайвої витрати палива. Комбінуючи ці дані з даними по врожайності і виходу соломи, можна диференційовано оптимізувати обробку ґрунту для підсумкового оптимального змішування соломи й розпушування ґрунту при зниженій витраті палива.

Після завершення обробки ґрунту можливе диференційоване регулювання норми висіву на підставі карти ґрунтів. Для цього визначені під час обробітку ґрунту дані можна поєднувати з іншими інформаційними системами для підвищення достовірності.

— Cenius-TX ZoneFinder дозволяє в режимі реального часу створювати карту ущільнення ґрунту під час обробітку, завдяки об’єднанню даних трактора, таких як витрата палива, навантаження двигуна, з даними стерньового культиватора Cenius-TX — такими як робоча глибина, нахил та ухил. Ця система не використовує жодних додаткових вимірювальних компонентів, а просто об‘єднує та аналізу дані, які отримує зі стандартних датчиків, якими обладнані більшість тракторів. Понад те — не потребує для цього затрат додаткового часу, — зауважили в суддійському комітеті Премії SIMA Innovation Awards 2021.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram