Прохолода, яка нині переважає у нашій країні, і локальні морози можуть призвести до стресу на кукурудзі. Це проявляється на сходах, які стають блідими та іноді навіть жовкнуть.

В залежності від регіону і дати сівби, кукурудза перебуває на різних стадіях розвитку. Є посіви, які вже формують третій листок. На більшості території аграрії ще не встигли її посіяти.

За останні дні в деяких регіонах країни спостерігаються наземні заморозки до -1°С, досягаючи навіть локально до -3-4°С.

Кукурудза дуже чутлива до низьких температур і може фізіологічно “захворіти”. Якщо період низьких температур триває щонайменше кілька днів, рослини також можуть перетворитися на фіолетові (тоді це пов’язано зі складним всмоктуванням фосфору).

Загалом, до стадії 5-го листка мороз до -2 °С, що триває менше 2 годин на добу, не завдає шкоди посівам. Деякі дослідження говорять, що в фазі декількох листків кукурудза може пережити короткочасне зниження температури навіть до -8 °C. Це пояснюється тим, що до цього моменту точка росту прихована під поверхнею грунту. Однак може виникнути пошкодження тканин листя. Тоді зазвичай листя бліде, як би гідратоване, синіє, а потім коричневіє. Якщо точка росу не пошкоджується, рослини зазвичай регенеруються.

Сприйнятливість кукурудзи до морозів радикально змінюється, коли вона входить у фазу з шостого листка. У цей період точка росту вже перебуває над поверхнею ґрунту і навіть мороз нижче -2°C може призвести до втрат. Якщо є пошкоджена точка росту, то й шанси на регенерацію рослини можуть бути невеликими.

Щодо захисту рослин, то ща такої погоди краще припинити захисні заходи. Треба дочекатись закінчення заморозків і дати рослинам можливість регенерувати. Тоді вони зможуть метаболізувати гербіцид відповідно. Це дозволяє уникнути фітотоксичного впливу на врожай.