Нематода, що живиться картоплею під час вирощування, спричиняє пошкодження та загибель рослин. Ці шкідники призводять часто до виникнення багатьох грибкових захворювань, деякі види також переносять віруси. При їх сильному поширенні спостерігається велика втрата врожаю і якості, а також втрати при зберіганні бульб.

Знаючи про цю загрозу, варто планувати профілактичні заходи для обмеження втрат. Першим кроком є ​​введення правильної агротехніки. У випадку з нематодами слід пам’ятати, що ці шкідники живляться тільки на рослинах з сімейства Solanaceae, тобто картопля, томат, перець, баклажан і лише кілька бур’янів.

Вводячи в культуру нежиттєздатні рослини, ми природно обмежимо розмноження цих шкідників. Одним з агротехнічних методів є впровадження культури-пастки для сівозміни.

У випадку з картопляними нематодами це дикий томат (Solanum sisymbrifolium), культивування якого призводить до зниження кількості нематод в грунті на 75%. Також поширеним методом є вирощування сорту картоплі, стійкого до цих шкідників.

Правильна агротехніка полягає також у введенні в оборот однодольних (зернових, кукурудзи) з обережністю. Треба слідкувати, щоб у посівах не було дводольних бур’янів.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram