В Україні постійно зменшується питома вага бюджетного асигнування на наукові дослідження в аграрній сфері. Їх сучасний розмір — 663 млн грн — недостатній навіть для оплати праці вчених, які виконують державні замовлення. Про цей йдеться у результатах дослідженя вчених з Національної академії аграрних наук України (НААН).

Науковці зазначають, що видатки на відрядження, комунальні платежі, придбання наукового обладнання тощо з бюджету не фінансуються.

Однак підприємства Академії за рахунок власної діяльності щорічно сплачують до бюджету податки і збори, за рахунок частини яких можна було б збільшити бюджетну суму асигнувань на наукові дослідження, зауважив академік НААН Леонід Новаковський.

У НААН зазначають, що Аграрна академія фактично сама себе утримує. Висловлювання посадовців щодо престижу вітчизняної науки, припинення виїзду вчених за кордон, зростання кількості молодих науковців називають лише розмовами.

Науковці з середньою оплатою праці на рівні 6924 грн на місяць з коштів загального фонду державного бюджету щорічно домагаються невеликих сум коштів для свого існування, розповіли у НААН.

Занепокоєні українські аграрні вчені і ситуацією навколо землекористування науково-дослідних закладів Академії. Зазначають, що впродовж останніх 5-ти років цілеспрямовано скорочується площа земель у постійному користуванні академічних установ і підприємств. Останнім часом, зокрема, почастішали випадки вилучення земельних ділянок місцевими органами влади без згоди Президії НААН та з порушенням інших положень чинного законодавства.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram