Симбіоз між рослинами та грибами часто трапляється у природних екосистемах. Співіснування цих двох організмів приносить немалу користь у садівництві.

Що таке мікоризація?

Ті, хто випробував мікоризу у саду, переконані: мікоризація – це найпотужніший засіб та спосіб мінерального живлення рослин. Вона не тільки забезпечує рослини всім необхідним, а й нормалізує (або дозує) надходження хімічних солей та інших поживних речовин у кореневому живленні рослин, що є найдосконалішою природною технологією, суворо збалансованою за всіма компонентами.

Краще живлення

Співіснування двох організмів дозволяє грибам отримувати органічні сполуки, вироблені рослинами під час фотосинтезу. Натомість рослини використовують мінеральні зв’язки гриба, спрямовуючи їх на засвоєння макро- і мікроелементів, таких як фосфор, азот, мідь або цинк. Крім того, гриби забезпечують кращий ріст рослин, завдяки сильному ферментному апарату.

NB: Найкращі результати застосування мікоризи спостерігають на бідних ґрунтах завдяки здатності багаторазово збільшити поверхневі поглинання поживних речовин.

Інокуляція

Як це відбувається? У ґрунт вводять міцелій у твердій формі, змішуючи його з піском, або глиною, чи у рідкій –  з водою безпосередньо перед застосуванням.

Так, міцелій гриба у кількості 10 мл вводять у ґрунт на глибину 10 см і рясно поливають водою. Кількість внесення залежить від віку рослин – чим старші рослини, тим більше потрібно грибниць.

Обмеження патогенів

Згідно із дослідженнями, мікоризація значно підвищує стійкість рослин до хвороб і стресу, а також сприяє зниженню патогенних мікроорганізмів, особливо ґрунтових, таких як наприклад, фітофтора, що особливо важливо при вирощуванні, малини.

Інвестиції у здоров’я саду

Виконання цієї процедури в саду передбачає значні витрати. Передусім, рішення про проведення мікоризації саду має передувати вивченню родючості ґрунтів, потреб у поживних речовинах та гумусі.

NB: Використання мікоризи дозволяє зменшити кількість обробок саду препаратами ЗЗР.

Можливо, вплив мікоризації стане помітним не відразу, але згодом рослини будуть вам вдячні.

Ми продовжимо розповідати про цю тему і надалі.