Магній є основою хлорофілу і незамінний у фотосинтезі, адже відповідає за перетворення променевої енергії сонячного світла в клітини. Саме він визначає збереження енергії хімічних зв’язків органічних сполук, що є незамінним для всіх життєво важливих функцій клітин. Це означає, що розвиток рослин контролюється, серед іншого магнієм, який відіграє ключову роль у фотосинтезі, асиміляції та споживанні поживних речовин.

Особливо часто брак магнію спостерігається на легких і кислих ґрунтах, а також високоокиснених калієм і багатими кальцієм. Першою реакцією на дефіцит магнію є аномальна, нерозвинена коренева система. Пізніше симптоми спостерігаються на надземних частинах рослин та проявляються у вигляді блідо-зелених листків і яскравих прожилків.

NB: Щоб компенсувати дефіцит магнію, доцільно вносити цей компонент перед сівбою (30% рекомендованої дози) і при внесенні добрив навесні (70% дози). При цьому потреба в магнії в рослин різна.

Найдешевшим способом магнієвого збагачення є внесення кальцієво-магнієвих добрив. Можна також використовувати сульфат магнію або кізерит таким чином, крім магнію, ґрунт буде збагачений сіркою.Ранньою весною магній можна вносити за допомогою скроплювання листя рослин. Наприклад, з використанням гептагідрату сульфату магнію. У цей час також добре вносити фосфор і, в залежності від ваших потреб, та/або інші мікроелементи паралельно.

Водночас слід пам’ятати, що рослини мають різну потребу у магнії, що означає, що поглинання інгредієнту окремими видами не є однаковим. Тому все потрібно прораховувати індивідуально.

Серед рослин, які потребують більше магнію, належать цукровий і кормовий буряк, кукурудза, люцерна, конюшина і пасовища. Середньо вимогливі: картопля, ріпак, бобові. Найменше потребують магній злаки.

Приблизна кількість магнію, який споживають рослини в основному у вторинному виході:

  • зерна на 7 тонн зерна + солома 30 кг/га
  • цукрові буряки на 50 т коріння + листя 80 кг/га
  • ріпак на 4 т насіння + солома становить 40 кг/га
  • картопля на 3,5 т. + 45 л/га
  • кукурудза на зерно 8 т + солома становить 65 кг/га
  • лугова трава при 8 т сухої ваги 40 кг/га.
Споживання магнію є найвищим у період найбільшого зростання біомаси. Тоді рослини найчутливіші до дефіциту цього компонента (так звані критичні фази). Для основних культурних це періоди:

  • ріпак від бутонізації до формування стручків;
  • злаки від проростання до кінця коллосіння;
  • буряк з червня по вересень;
  • картопля при утворенні бульб.

Підготувала Ірина Шевчук

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram