Контроль лускокрилих шкідників у садах і виноградниках — поради фахівця

Нинішні погодні умови сприяють поширенню шкідників у виноградниках і плодових насадженнях, зокрема лускокрилих видів. Фахівці компанії UKRAVIT SCIENCE PARK рекомендують не нехтувати регулярним моніторингом і своєчасно проводити обприскування спеціалізованими інсектицидами.

За словами керівника агрономічного департаменту компанії Олександра Мигловця, лускокрилі у сприятливі роки можуть стати основною причиною недоборів врожаю плодових культур і винограду. За наявних гідротермічних умов фахівець радить проводити моніторинг поширення лускокрилих шкідників за допомаємогою феромонних пасток і при перевищенні рівня ЕПШ застосовувати спеціалізовані інсектициди.

Для максимально ефективного контролю наступних поколінь плодожерок і листовійок у плодових насадженнях, а також листовійок у виноградниках пан Олександр рекомендує застосувати інсектициди на основі емамектин бензоату. Ця діюча речовина націлена саме на контроль лускокрилих шкідників і забезпечує тривалий період захисної дії культурних рослин. Обрати фахівець радить високоефективний інсектицид із трансламінарними властивостями Туріл (емамектин бензоат, 100 г/кг).

В його сонові нейротоксин, який порушує нормальне функціонування γ-аміномасляної кислоти (ГАМК) однієї з небагатьох амінокислот, яка діє як передавач нервового імпульсу. Емамектин бензоат зв’язується з рецепторами ГАМК, що призводить до підвищення проникності іонів хлоридів у нервові та м’язові тканини в результаті відкриття глутамат-залежних хлоридних каналів.

NB: Після потрапляння діючої речовини до організму шкідника, його вже за кілька годин паралізує, блокується рухова активність, припиняється харчування, і за декілька діб настає повна загибель.

Препарат забезпечує тривалий високоефективний контроль найбільш шкодочинних лускокрилих шкідників, у тому числі тих, які ведуть прихований спосіб життя. На плодових насадженнях його застосовують проти плодожерок, мінуючих молей та листовійок, на виноградниках проти гронової та виноградної листовійок тощо.

Ефективність дії інсектициду не залежить від погодних умов – високих температур повітря, сонячного випромінювання та випадання опадів тощо, що є досить актуальним в умовах цьогорічного літа.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram